Kdo je „tejpařka“ a proč je dobré mít kontakt v mobilu

„Tejpařka“, neboli specialista na aplikaci kineziologických tejpů je člověk, který vám za pomoci aplikace kineziologických pásek může pomoci v boji s bolestmi většiny částí vašeho těla.

Ať už se jedná o chronické bolesti kloubního aparátu (prsty, zápěstí, lokty, ramena, páteř, kyčle, kolena, kotníky), svalů (natažení, namožení, zhmoždění), nebo problémy s prokrvením (v případě lymfatického tejpování postižené oblasti), vždy se jedná o neinvazivní způsob léčení bez použití medikace. To znamená, že vaše tělo při aplikaci nepřijímá žádné léky (obecný mýtus, že pásky jsou napuštěny analgetiky). Z tohoto důvodu je možné kombinovat aplikaci tejpu společně s léky, kloubními doplňky stravy, nebo jako využít tejp jako doplněk rehabilitačních procesů.

Využití metody tejpování je ideální v případech, kdy běžně dostupné léky proti bolesti buď selhávají nebo jejich účinek není dostatečný. O rizicích a škodlivosti nadužívání léčiv je možno dohledat mnoho odborných studií.

Kineziotaping má také jednu unikátní vlastnost a to, že při jeho aplikaci nemůže dojít ke zhoršení současného stavu neboť se nejedná o „špatně zvolený lék“. V některých případech je v prvních hodinách po aplikaci patrné mírné zvýšení bolestivosti postižené oblasti, která zpravidla do několika hodin zcela odezní. Vše je samozřejmě závislé na míře profesionality aplikace. Z vlastních zkušeností vím, že aplikace dle návodů YouTube nefungují pokud člověk nemá dostatečné znalosti anatomie, principu fungování cévního systému, pohybových aparátů, svalstva a dostatečné znalosti z oblasti neurologie. Tak jako v jiných oblastech života  – přečtená učebnice nedělá řemeslníka.

Proč tedy využít této metody a zavolat si vaší „tejpařku“?

  • rychlý nástup efektu po aplikaci – úleva od bolesti
  • jedná se o neinvazivní léčebnou metodu
  • aplikace bez použití léčiv, chemie, atp.
  • aplikace po tréninku, před odjezdem na dovolenou,během večera, o víkendu, ve svátek, prostě dle aktuální potřeby (protože vaše „tejpařka“ nemá pevné ordinační hodiny a ordinaci)
  • s nalepenými tejpy budete prostě „cool“ 🙂

 

Kinesiotaping

Tejpování – Fotogalerie

 

Komentáře jsou uzavřeny.